ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Hindistan Vizesi, Hindistan vize başvurusu, Hindistan vize evrakları, Hindistan büyükelçiliği, Hindista konsolosluğu, Hindistan konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

 

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Cinnah Cad. No: 77 Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 438 21 95
Fax : 0(312) 440 34 29
Web : www.indembassy.org.tr
Email : chancery@indembassy.org
.tr

 

 

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Cumhuriyet cad. Dörtler Apt. No:18 K:7 Elmadağ / İstanbul
Tel : 0(212) 296 21 31
Fax :
Web :
Email :

 

 

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: İstanbul- Aydın- Balıkesir- Bursa- Çanakkale- Denizli- Edirne- İstanbul- Kırklareli- Kocaeli- Manisa- Muğla- Sakarya- tekirdağ- Yalova
ANKARA: Yukarıda belirtilenlerin dışında kalan tüm şehirlerin vize başvuruları Ankara' dan yapılmaktadır.

 

 

Hindistan Vizesi

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:


LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
Hindistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.
Vize başvuru formları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize Başvuru formu için tıklayınız)
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.
Hindistan Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09.30 - 11.30 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

 

 
 
  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim