ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Isviçre Vizesi, Isviçre vize başvurusu, Isviçre vize evrakları, Isviçre büyükelçiliği, Isviçre konsolosluğu, Isviçre konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

 

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı No: 247 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 426 94 20 0(312) 426 94 21
Fax : 0(312) 467 11 99
Web : wwww.eda.admin.ch/ankara
Email :

 

 

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Büyükdere Cad. No:173 1.Levent Plaza A_Blok K:3 Levent / İstanbul
Tel : 0(212) 283 12 93 0 (212) 283 12 82
Fax : 0(212) 283 12 97
Web : www.eda.admin.ch/istanbul
Email :

 

 

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: İstanbul- Aydın- Balıkesir- Bursa- Çanakkale- Edirne- İzmir- Kırklareli-Kocaeli- Manisa- Muğla- Tekirdağ- Yalova
ANKARA: Yukarıda belirtilen şehirlerin dışındaki tüm bölgeler vize başvurularını Ankara dan yapmak zorundadırlar.


 

 

İsviçre Vizesi

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:

LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)
Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
İsviçre Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm boyutunda, (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm olan) yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biyometrik özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı vize başvurusu kesinlikle kabul edilmemektedir. (Bkz:Biometrik Resim).
Vize başvuru formları Türkçe ve Almanca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.(Vize Başvuru formu için tıklayınız)
İsviçre /Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Konsolosluk seyahat sigortanın istenilen vize süresi kadar olmasını istemektedir. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)
İsviçre Başkonsolosluğu vize bölümü hafta içi her gün 08.30 - 11.00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmekte ve müracaatlar 3 iş gününde sonuçlandırmaktadır.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır.

Randevular 0 212 340 45 41 numaralı telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında alınabilmektedir.

Herhangi bir T.İş Bankası şubesine --- YTL olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN numarasıyla 1 gün sonra 0 212 340 45 41 numaralı telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır.

Her PİN numarası ile randevu servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.

 

 
 
  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim